HAKKIMIZDA

2006 yılında %100 yerli sermaye ile İzmir’de kurulan Uzuner Kimya, her geçen yıl artan üretim hacmi ve genișleyen ürün yelpazesi ile kısa sürede Türkiye’nin en önemli temizlik kimyasalları üreticilerinden biri haline gelmiș, ülkenin tamamında kullanımı aygınlașan ve artan talepler ile karșılanan birçok markayı sektöre kazandırmıștır.

Üretiminde otomatik makine parkurlarına yaptığı yatırımlar ile teknolojiyi odağına alan Uzuner Kimya, uzman ekibinin de gücünü ve deneyimini arkasına alarak, kesintisiz yaptığı Ar-Ge ve ürün geliștirme çalıșmaları ile, müșteri taleplerini de dikkate alarak içerik ve formülasyonu ile sektörde öncü ürünler üreterek ürün ve hizmet yelpazesini sürekli geliștirmektedir.

Avrupa standartlarında kișisel ve endüstriyel kullanıma uygun ürünlerinin üretimini yapan Uzuner Kimya, Türkiye’de büyük ilgi gören çok amaçlı kullanıma uygun Förbix® GTS 35 isimli ürünü bașta olmak üzere, geniș ürün çeșitleri ile gerek lavabo, fayans, banyo ve mutfak temizliği gibi alanlarda sunduğu temizlik çözümleri ile ev ve ofis ortamlarında, gerek otomobil ve otomotiv ekipmanları temizliğinde sunulan ürünleri ile, gerek ağır endüstri için sunduğu seçenekleri ile tüm kullanıcılara ekonomik, pratik ve etkili hijyen çözümleri sunmaktadır.

Türkiye’de geniș dağıtım ağı ve erișebilirliğe sahip olan Uzuner Kimya, hali hazırda ürün gamında yer alan ürünleri ve yurtdıșından gelen taleplere uygun geliștirdiği ürünleri ile Avrupa’ya ihracat yapmanın gururunu yașamaktadır. Yurt içi ve yurt dıșı hizmet ve dağıtım ağı ile ilgili yatırımlarına devam eden Uzuner Kimya, teknoloji ve inovasyona yaptığı yatırımlar ile sürdürülebilir büyüme hedefinde emin adımlarla ilerlemektedir.

ürünler

%100 Yerli Sermaye

İșletmemizin tamamı yerli sermaye ile kurulmuștur. Üretiminde de dıșa bağımlığı azalatmaya yönelmiștir. Yerli sermayenin ve yerli iș gücünün, katma değerli üretime dönüșerek, yurt içi ve yurt dıșında değer katılmıș ürün ve hizmet olarak sunulmasını amaçlıyoruz. İzmir’in ve Türkiye’nin lojistik avantajlarından da yararlanarak içinde bulunulan bölge bașta olmak üzere yerli üretimi ulusal ve uluslararası pazara sunuyoruz.

yerli-sermaye
inovasyon

Teknoloji ve İnovasyon Odaklı Üretim

Uzuner Kimya olarak hem üretim ve proseslerin iyileștirilmesi anlamında hem de yeni ürünlerin geliștirilmesi așamasında teknoloji odaklı yatırımlar yapıyor ve iș döngümüzün tamamına entegre ediyoruz. Hızlı ve hatasız üretim ilkesi ile hem makine ve ekipmanlarımızın hem insan kaynağımızın hem de bilișsel sermayemizin gelișmesi için çaba harcıyoruz.

Kesintisiz Ar-Ge ve Ürün Geliștirme

Sektördeki deneyimimiz ve hizmet verdiğimiz geniș coğrafyadan gelen geri bildirimleri dikkate alarak. Kullanıcı ihtiyaçlarına ve endüstrinin talepleri doğrultusunda var olan ürünlerimizin geliștirilmesi ve ürün gamımıza yeni ürünlerin ve yeni sınıfların eklenmesi konusunda çalıșmalarımız aralıksız devam etmektedir. Gerek spesifik kullanıma yönelik ürünlerin geliștirilmesi gerek çok amaçlı temizlik ürünlerinin sektöre sunulması konusunda ișletmemiz sektörde sıyrılmaktadır.

arge
urun-yelpazesi

Geniș Ürün Yelpazesi

Ürün gamımızda hem endüstriyel kullanıma hem de ev ve ișyeri kullanıma uygun ürünler yer almaktadır. Banyo, zemin, fayans, mobilya, halı, mutfak, tezgah temizliğinde ürünlerimiz olduğu gibi, kișisel temizliğe yönelik, sıvı sabun ve temizlik maddelerimiz bulunmaktadır. Ayrıca ağır sanayi kirlerinin temizliği için üretilmiș olan ürünlerimize ek olarak otomobil ve otomobil parçalarının temizliği amacı ile sunulan ürünlerimiz pazara sunulmaktadır. Çok amaçlı kullanıma uygun temizlik kimyasalları ise uzun yıllardır alanında öncü ürün grubumuz olarak bilinmektedir.

Geniș Dağıtım Ağı ve İhracat

Türkiye’nin her bölgesine ulașan dağıtım ağımız ile etkin olarak hizmet vermekteyiz. Ulusaldaki gücümüzü, ihracata da yansıtmaktayız. Șu an Avrupa’ya yaptığımız ihracatlara ek olarak yeni bölge ve ülkelerde bayilik ve dağıtım ağları çalıșmaları devam etmektedir. İhracata uygun operasyonel yapımız ve ürünlerimiz ile kısa sürede birçok yeni ülkeye ürünlerimizi tanıtıyor olacağız.

ihracat

yazın ve aramak için enter tuşuna basın